7 sposobów na zwiększenie produktywności zespołu dzięki Redmine

 |  May 04, 22

team_new.jpeg

Oprogramowanie do zarządzania projektami Redmine jest najbardziej znanym narzędziem open source do zarządzania projektami we wszystkich dziedzinach. Ma ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie i staje się coraz bardziej popularny wśród zespołów tworzących oprogramowanie, które wybierają Redmine.

Dzięki możliwościom dostosowania, bogactwu funkcji i dedykowanej społeczności, jest wybierany przez kilka krytycznych branż, takich jak rozwój oprogramowania, telekomunikacja, czysta energia i opieka zdrowotna.

.

Dlaczego Redmine jest tak popularny?

Redmine jest niezbędny do usprawnienia procesów biznesowych i pomaga zarządzać zespołami. Oto kilka rozwiązań, które Redmine oferuje małym i średnim firmom.

Zarządzanie projektem

Dzięki Redmine masz pod kontrolą wszystkie swoje projekty i zadania. Możesz tworzyć, zarządzać i udostępniać projekty różnym współpracownikom oraz śledzić wszystkie ich działania na jednej platformie. Możesz śledzić nie tylko projekty, ale także sprawy i inne zadania oraz działania Twojej firmy.

Zarządzanie zadaniami

Kiedy prowadzisz firmę, musisz śledzić wszystkie działania i zadania** swoich pracowników. Chociaż Redmine jest narzędziem do zarządzania projektami, które pozwala śledzić różne projekty Twoich pracowników, możesz również śledzić ich wydajność i szybkość, z jaką kończą te projekty.

Śledzenie torby

Jeśli masz różne działy lub zespoły, zarządzanie projektami może być trudne i istnieje duże ryzyko wystąpienia błędów w przypadku zmian w projekcie. Redmine pozwala jednak na zarządzanie projektami biznesowymi w czasie rzeczywistym. Ponadto Twoi pracownicy otrzymują powiadomienie o aktualizacji projektu, więc nie mogą popełnić błędów.

Praca zespołowa i współpraca

Redmine utrzymuje wszystkie twoje działy razem. Dzięki temu zarządzaniu projektem możesz aktualizować i zarządzać swoimi projektami nawet wtedy, gdy jesteś poza miastem lub poza krajem, przez internet. Oznacza to, że można zmniejszyć bariery komunikacyjne w biurze oraz w przypadku posiadania wielu biur w różnych miastach i krajach. Co najlepsze, Redmine jest aplikacją webową, która pozwala na zalogowanie się z urządzenia mobilnego, gdy jesteś poza biurem.

7 sposobów na zwiększenie produktywności zespołu dzięki Redmine

Redmine jest jednym z najpopularniejszych elastycznych narzędzi do zarządzania projektami i jest regularnie aktualizowany. Około miesiąc temu ukazała się nowa wersja Redmine 5.0.

Redmine to nie tylko narzędzie do zarządzania projektami, ale zawiera kilka ważnych funkcji, które wspierają firmy ze wszystkich branż.

Redmine przyczynia się do zwiększenia produktywności Twojej firmy na wiele sposobów. Oto kilka sposobów, w jaki Redmine przyczynia się do rozwoju i produktywności Twojej firmy:

1. skonfigurować własny przepływ pracy

Redmine umożliwia błyskawiczne tworzenie procesów biznesowych i przepływów pracy. Po pierwsze, ta aplikacja jest internetowa, więc możesz uzyskać dostęp do narzędzia z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo, funkcje śledzenia czasu pozwalają na śledzenie działań pracowników i tego, ile czasu potrzebują na rozwiązanie każdego problemu i ukończenie projektów. Jeśli pracownik potrzebuje więcej czasu niż zwykle, możesz dowiedzieć się, jakie problemy napotyka i pomóc mu je rozwiązać. Dzięki temu zmniejszy się ilość czasu poświęcanego na każdy projekt.

2. Utwórz wykres Gantta lub tablicę Agile, aby utrzymać się na czas i w budżecie

Lepsza komunikacja prowadzi do wyników pozbawionych ryzyka. Kiedy możesz łatwo zarządzać i przeglądać wszystkie działania za pośrednictwem jednej platformy, umożliwiasz dokładność i wydajność swoim pracownikom. Jeśli jednak nie uda Ci się pokonać barier komunikacyjnych, Twoi pracownicy będą popełniać więcej błędów, ponieważ nie będą w stanie znaleźć kompletnych i dokładnych informacji w odpowiednim czasie. Doprowadzi to do większego zamieszania. Redmine pomoże Ci jednak wypełnić lukę komunikacyjną.

3. połączyć produkcję i obsługę klienta

Gdy istnieje luka komunikacyjna, pracownikom trudno jest się porozumieć. Wówczas albo popełniają wiele błędów, albo zbyt długo zajmują się realizacją każdego projektu. Dzięki Redmine możesz bez zamieszania komunikować się ze swoimi pracownikami. Będą lepiej pracować, a tym samym zwiększą wydajność. Wszystkie tematy w jednej aplikacji.

4. automatyzacja raportów tygodniowych

Aby osiągnąć lepsze wyniki i zwiększyć wydajność, wszystkie procesy biznesowe muszą przebiegać prawidłowo. Jeśli działania biznesowe nie są usprawnione, możesz napotkać różne problemy. Redmine utrzymuje wszystkie twoje działania razem, aby wszystko działało idealnie i na czas.

5. przekształcenie Redmine w narzędzie do zwinnego zarządzania projektami

W pierwszym kroku mniej chodzi o oprogramowanie, a bardziej o mentalność i podejście do projektu. Może się wydawać, że jest to najbardziej stosunkowo czasochłonne, ale da Ci najbardziej wymierne efekty. Dlaczego warto zastąpić nieskuteczny, oldschoolowy styl zarządzania projektami stylem zwinnym?

Ponieważ pozwala nam dostarczać projekty oprogramowania bliższe celom klienta, szybciej i z lepszą komunikacją niż waterfall. Aby dowiedzieć się więcej na temat Różnic między zarządzaniem projektami waterfall i agile, przeczytaj nasz wcześniejszy post.

Podejście Agile jest niezbędne w dzisiejszym świecie biznesu, ponieważ nawet najbardziej znane firmy, takie jak Accenture, mają problemy z realizacją obietnic w projektach IT).

Dzieląc projekt na mniejsze części, możesz dostarczyć produkt końcowy z większą widocznością i krótszym czasem wprowadzania na rynek.

6. wykorzystaj siłę społeczności Redmine. Integracja wtyczek stron trzecich

Najlepszą rzeczą w Redmine jest to, że możesz również zintegrować różne wtyczki innych firm ze swoim oprogramowaniem. Pozwala to na kompleksowe zarządzanie finansami, zarządzanie zasobami ludzkimi i wiele innych działań. Możesz na przykład tworzyć faktury i kosztorysy i udostępniać je swoim klientom za pomocą kilku kliknięć.

7. Oddeleguj obsługę Redmine do ekspertów Redmine

Redmine jest najbardziej popularnym i bogatym w funkcje systemem open source, ale nie jest wyposażony we wszystkie funkcje, których potrzebujesz. Utrzymanie go wymaga czasu i środków. Przenosząc Redmine do chmury, organizacje korzystają ze stonowanych operacji, optymalizacji kosztów i przyszłościowego narzędzia głównego.

Jeśli Twoja konfiguracja on-premise lub inny hosting Redmine hamuje rozwój Twojej firmy, nie czekaj zbyt długo i rozważ przejście na rozwiązanie dedykowane. Następnym krokiem jest wybór który jest najlepszy hosting Redmine który spełnia Twoje potrzeby biznesowe.

Jeśli któryś z powyższych powodów dotyczy Ciebie, zrób pierwszy krok i wypróbuj chmurę za darmo przez 15 dni.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Podsumowanie

Redmine to doskonałe rozwiązanie, aby zwiększyć produktywność firmy, ponieważ to narzędzie zarządza wszystkimi działaniami biznesowymi zgodnie z planem. Twoi pracownicy wiedzą co mają robić bez żadnych nieporozumień. Możesz podejmować świadome decyzje w czasie rzeczywistym.

Narzędzia do zarządzania projektami open source mają kluczową przewagę nad narzędziami komercyjnymi: społeczność użytkowników. Dzięki użytkownikom pomagającym i dzielącym się ze sobą, łatwiej jest wspólnie rozwiązywać problemy lub czerpać inspirację bez płacenia tysięcy dolarów za analizę problemu.

Członkowie społeczności open source są tak samo zainteresowani narzędziami, jak i otwartą ideą stojącą za oprogramowaniem. I to właśnie przynosi w dłuższej perspektywie więcej wartości niż może zaoferować jakakolwiek komercyjna alternatywa.

Wypróbuj to i przekonaj się, że możesz zrobić znacznie więcej mając mniej.

sql_view_image.jpg
Customer story

With new [Redmine] functionalities and RedmineUP help, we were able to operatively steamed up our processes

— SINDY LEE, ANALYSTS, SQL VIEW