Tip Tuesday: najpopularniejsze tematy Redmine

 |  Apr 05, 23

fb-before-after-redmine-themes.png

Ludzie zbyt często oceniają po pozorach. Dotyczy to również produktów i narzędzi, z których korzystamy. Niestety, najsłabszą stroną Redmine jest domyślny interfejs. .

Redmine, tak samo jak w Kopciuszku, jest ukrytym pięknem. Narzędzie ma wiele zalet i można je przekształcić w dobrze wyglądające i nowoczesne za pomocą motywu, czyli skórki. Trudno jest znaleźć i wskazać "najlepszy motyw dla Redmine". Jest to kwestia potrzeb i wyczucia stylu każdego zespołu. Technicy i programiści mają tendencję do skupiania się na funkcjonalności i przejrzystości interfejsu. Są przyzwyczajeni do praktycznego designu, znanego z systemów i głównych zasobów, z których korzystają na co dzień. Użytkownicy biznesowi są bardziej przyzwyczajeni do kolorowych, stylowych interfejsów, bardziej intuicyjnych i prostych, znanych z innych aplikacji i narzędzi.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Niestety, Redmine theme’s marketplace to tylko informacyjna lista elementów, posortowana według najczęściej aktualizowanych pozycji. Byłoby to o wiele bardziej użyteczne, gdyby zawierało wskaźnik zainteresowania społeczności, taki jak widoki/downloadingi/ratingi i tak dalej.

Dlatego przygotowaliśmy listę najpopularniejszych tematów. Jest ona oparta o dostępne obiektywne wskaźniki: pobrania, oceny, wzmianki na blogu lub forum Redmine.

Darmowe motywy Redmine

Większość (99%) motywów Redmine jest darmowa. Korzyści są oczywiste. Możesz otrzymać ładnie wyglądającą skórkę bez żadnych kosztów. Motywów jest bardzo dużo. Jedynym problemem z nimi może być słabe wsparcie i brak aktualizacji dla najnowszych wersji Redmine. Dwa znaczące płatne motywy oferują wartościowy redesign dla systemu i są opisane poniżej.

Niemniej jednak sprawdziliśmy, że wymienione poniżej darmowe motywy są nadal aktywnie rozwijane i wspierane. Są one również kompatybilne z naszymi wtyczkami Redmine.

Flatly

flatly-issue-list.png

flatly-issue-detail.png

Jego przejrzysty interfejs i umiarkowane kolory wyróżniają się na tle pozostałych motywów. Kolejną zaletą jest wysuwany panel boczny. Możesz przełączać menu w lewym górnym rogu, aby je otworzyć-ukryć. Jedynym minusem jest to, że jeśli aktywujesz zbyt wiele modułów dla swojego projektu, górne menu nie dopasuje się automatycznie do Twojego ekranu.

MineLab

minelab-new-issue.png

minelab-admin-projects.png

Posiada ukryte menu. Domyślnie używa niebieskich kolorów Redmine, ale można je dostosować w arkuszu stylów CSS. W backendzie napisany w Sass. Używa Bourbon dla kompatybilności z innymi przeglądarkami, Neat dla responsywnych siatek, fajnych ikon Font Awesome i naśladuje animacje ładowania strony Gitlab.

PurpleMine2

purplemine-issue-detail.png

To kolejny motyw zbudowany z Bootstrap i SCSS. Nie jest w pełni responsywny, ale nadal używa adaptacyjnego designu, aby dostosować się do rozmiaru ekranu urządzenia.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Nasze motywy

Wydaliśmy 5 darmowych motywów Redmine. Trzy z nich zyskały wiele miłości od społeczności Redmine, i są kompatybilne z Redmine 3.4 (aktualna najnowsza wersja systemu). Wszystkie są w pełni responsywne, co oznacza, że dostosowują się do ekranu Twojego smartfona. Możesz pracować na komórce, nawet będąc z dala od komputera. Zobacz screeny.

Circle teaser.png

A1 teaser.png

Coffee teaser.png

Płatne motywy

Dla większości zespołów wystarczą darmowe motywy. W społeczności Redmine istnieją obecnie dwie osoby, które zainwestowały swój czas i środki, aby przygotować dobrze wyglądający i profesjonalny motyw Redmine. Ponieważ oba są intuicyjne, nowoczesne i zaprojektowane do pracy na telefonach komórkowych, wymieniamy je również. Byłyby one świetnym rozwiązaniem dla wymagającego zespołu, ponieważ zmieniają Redmine w zupełnie inny system.

Nie jesteśmy związani z twórcami motywów premium. Nie używamy linków afiliacyjnych.

Abacus

abacus-issue-list.png

abacus-issue-detail.png

Jest to pierwszy motyw premium dla Redmine. Jest przejrzysty i naprawdę przyjazny dla użytkownika. Z funkcji technicznych, ma przyjazne dla siatkówki ikony menu, przyciski "nowa sprawa" i "edytuj sprawę" i kilka innych. Jest kompatybilny z wszystkimi naszymi wtyczkami.

Koszty: 19€ (jednorazowo) / 39€ (roczny abonament na aktualizacje). Użyj kodu kuponu "10off", aby uzyskać 10% zniżki na plany 6- i 12-miesięczne.

BoostMine

boostmine-issue-list-1.png

boostmine-issue-1.png

Jest zdecydowanie najbardziej konfigurowalnym i świeżym motywem, zbudowanym przy użyciu JavaScripts. Zmienia Redmine w nowy instrument, bardziej przyjazny dla człowieka. Użytkownicy mogą dostosować wiele elementów, takich jak ikony, loga, strona logowania, kolory, uczynić menu lepkim lub ukrytym i tak dalej. Jest kompatybilny z wszystkimi naszymi wtyczkami.

Koszty: 75€ (jednorazowo, obejmuje roczne aktualizacje).

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Jeśli złapałeś się w stylu badawczym i chcesz kontynuować polowanie, powinieneś zdecydowanie przejść do GitHub i po prostu wyszukać "Motyw Redmine". Następnie sprawdź Redminethemes.org, gdzie masz listę motywów ze zrzutami ekranu. Niektóre firmy udostępniły również swoje darmowe motywy, takie jak Codevog. Jeśli Ty i Twój zespół lubicie ciemny wygląd aplikacji, sprawdź także listę na UserStyles.org.

Jeśli Twój zespół nie może wybrać jednego motywu, jest na to rozwiązanie. Na rynku wtyczek Redmine można znaleźć całkiem przydatny zmieniacz motywów Redmine, który pozwala każdemu użytkownikowi wyświetlić motyw indywidualnie, niezależnie od wybranego w całym systemie.

Wierzę, że nasz artykuł pomoże Ci znaleźć projekt dla Twojego Redmine, aby ubrać go w sukces. Chętnie usłyszę Wasz głos w komentarzach i zobaczę, którego motywu używacie i polecacie. Podzielcie się swoimi uwagami!

sql_view_image.jpg
Customer story

With new [Redmine] functionalities and RedmineUP help, we were able to operatively steamed up our processes

— SINDY LEE, ANALYSTS, SQL VIEW

Related posts