top_banner.png
We cut 50% off all plugins prices during our anniversary celebration
Offer ends 29th Apr

We cut 50% off all plugins prices during our anniversary celebration

Jak zarządzać Epikami w Redmine?

 |  Mar 26, 23

Epics_icon.png

Epiki, Historie, Zadania, Tematy i Inicjatywy - te koncepcje Agile pomagają w prosty sposób zorganizować pracę. Zobaczmy, jak skonfigurować je w Redmine. .

Zacznijmy od pigułki teorii dla tych, którzy są nowi w tym temacie.

Epics_in_Redmine.png

Tematy

Zbiór historii według kategorii. Jak słoik na ciasteczka, to pojemnik na opowiadania. Ze swojej natury epopeja może być również tematem samym w sobie. Powinny one odnosić się do celu biznesowego.

Przykład tematu: «Agile Board».

Epiki

Epika to większa historia. Wymaganie, które jest zbyt duże, aby dostarczyć je w jednym sprincie i musi być rozbite na mniejsze elementy (historie). Epiki są stopniowo dzielone na zestaw mniejszych historii użytkownika w odpowiednim czasie.

Przykładowy epik: «Jako lider zespołu chcę mieć zwinną tablicę SCRUM, aby móc łatwo zarządzać pracą mojego zespołu».

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Historyjki

Często określane jako «Product Backlog Itemu» lub «Work Item».

Historyjka jest indywidualną cechą lub wymaganiem biznesowym, które jest dostarczalne (ukończone) w ramach jednego sprintu. Historyjka powinna być zgodna z akronimem INVEST. Historyjka nie musi zawierać wszystkich informacji potrzebnych zespołowi do wykonania zadania. Historyjki są często pisane w określonym formacie:

Jako ... [użytkownik końcowy / określona rola] Chcę ... [co użytkownik chce zrobić po dostarczeniu funkcji] Aby ... [dlaczego chcą tę cechę / korzyść, którą przynosi].

Czasami zespoły zaczynają od odwrotnej kolejności i umieszczają «Aby ...» na początku.

Przykładowa historia użytkownika: «Jako lider zespołu chcę móc widzieć zadania jako karty na zwinnej tablicy SCRUM, aby łatwo zobaczyć, kto nad czym pracuje».

Zadania

Elementy, które budują się na opowieść. Zadania często są zgodne z akronimem SMART: specific, measurable, achievable, relevant, time-boxed (choć to, co oznaczają te litery, wydaje się być przedmiotem gorącej dyskusji). Niektóre zespoły nie dzielą swoich historii na zadania, ponieważ wolą pracować w pionie. Dzielenie historii na zadania zachęca zespoły do dzielenia pracy w poziomie.

Przykład zadania: «Utwórz przyciski zwijania/rozwijania».

Zarządzanie epikami i historiami użytkownika w Redmine

Użyjemy do tego celu struktury zagadnień Redmine i wesprzemy nasze wysiłki trackerami.

Epiki tworzone są najpierw jako początkowe, nadrzędne Zagadnienie. Następnie tworzone są User Stories jako sub-Issues (child-issues). Każda Historyjka Użytkownika może być dalej podzielona na Zadania (grand-child issues). Dla bardziej przejrzystej organizacji pracy możesz stworzyć pomocnicze trackery: Epic, User Stories i Tasks i dodawać Issues na każdym poziomie do odpowiednich.

piter.png
Customer story

RedmineUP Cloud works very swift, like a fox in the woods. The performance is good, and the system responds to actions quickly

— PETER GAARDE, HEAD OF SD, RSP SYSTEMS