Redmine w chmurze: Przewodnik po migracji i aktualizacji Redmine 2022

 |  Mar 15, 22

W 2020 r. nastąpiło gwałtowne przyspieszenie trendu w kierunku rozwiązań SaaS i cloud computing. W poszukiwaniu lepszego dostępu do danych, szybszej wydajności i większej liczby opcji dostosowywania, firmy migrują samowystarczalne narzędzia do chmury, w tym Redmine. .

Korzyści z Redmine w chmurze w 2021 r.

Praca na odległość? Dostęp, kiedy go potrzebujesz, tam gdzie go potrzebujesz

Trend telepracy ma się utrzymać. Dla wielu firm, które pozwalają swoim pracownikom pracować zdalnie lub w hybrydowym i elastycznym modelu pracy, potrzeba dostępu do danych anytime, anywhere jest głównym powodem przyjęcia chmury. SysGroup-Umfrage 42% pracodawców stwierdziło, że taki dostęp jest ważniejszy od oszczędności.

Koniec problemów z utrzymaniem, modernizacją i infrastrukturą.

Po potrzebie natychmiastowego dostępu, SysGroup wymienia następujące główne powody przyjęcia chmury: odzyskiwanie danych po katastrofach (38%), elastyczność (37%) i odciążenie personelu IT (36%). Przechodząc na rozwiązania SaaS lub chmurę, Twoja organizacja nie musi już martwić się i przeznaczać zasobów na utrzymanie infrastruktury, aktualizacje platformy i stałe monitorowanie wydajności. A jeśli zdarzy się mało prawdopodobna sytuacja awaryjna, w przypadku chmury SaaS lub rozwiązania Redmine, wsparcie jest pod ręką, aby szybko rozwiązać problem.

Więcej funkcji i lepsze dostosowanie

Cloud-hosted Redmine oferuje wiele więcej funkcji i dostosowań przy znacznie niższej inwestycji niż może zaoferować platforma self-hosted.

W przykładzie RedmineUP Cloud masz dostęp do długiej listy dodatkowych wtyczek i motywów Redmine preinstalowanych wraz z instancją.

Chociaż hostowane instancje Redmine są zarządzane jako całość, każda z nich jest przechowywana w oddzielnych kontenerach Docker, co pozwala RedmineUP IT na dostosowanie listy wtyczek lub konfiguracji Redmine w razie potrzeby.

Elastyczność i łatwa skalowalność

Kolejną zaletą Redmine hostowanego w chmurze jest elastyczność platformy. Możesz zacząć od mniejszego planu, a w miarę wzrostu potrzeb możesz łatwo rozszerzyć plan w skali miesiąca. W ten sposób można zaspokoić zapotrzebowanie na nowe projekty, nowych członków zespołu lub podwykonawców. Nie przepłacasz więc za zasoby, których nie wykorzystasz lub za zobowiązanie umowne. Nie w przypadku SaaS.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Wybierając wersję Redmine Cloud masz pewność, że zawsze korzystasz z najnowszej stabilnej wersji rdzenia systemu, wtyczek i motywów. Standardy dostępności i wsparcia systemu są gwarantowane przez umowę SLA.

Na uwagę zasługują również regularne, podwójne kopie zapasowe oraz zwiększone bezpieczeństwo infrastruktury chmury obliczeniowej opartej na sieci AWS. Jak dotąd jest to najbardziej bezpieczna i solidna infrastruktura chmurowa na świecie, z najlepszym zasięgiem i najszybszym dostępem do danych w dowolnym miejscu na świecie.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Expert Redmine Hosting może zaoferować takie certyfikaty jak:

  • PCI DSS poziom 1
  • ISO/IEC 27001:2013
  • SOC 1 Typ II und SOC 2 Typ II
  • STAR Cloud Klasyfikacja organizacji Cloud Security Alliance (CSA)

Prostota użytkowania

RedmineUP Cloud, podobnie jak inne hostingi, pozwala na uruchomienie w ciągu kilku minut. Instancja Redmine jest tworzona w ciągu kilku minut, więc użytkownicy mogą szybko zacząć korzystać z nowego systemu.

Biorąc pod uwagę proces backupu i migracji obecnej bazy danych, firma może być uruchomiona w ciągu kilku dni lub tygodni. W porównaniu z typowym czasem procesu migracji wynoszącym 3-5 miesięcy, jest to szybka poprawa.

Przydzielona obsługa klienta i kierownik klienta

Innym ważnym powodem, dla którego warto wybrać chmurę nad samodzielnie hostowanym Redmine, jest niezawodność wsparcia IT. Eksperci Redmine stale monitorują status i zdrowie serwerów, sieci, instancji i load balancerów, aby zapewnić ten sam poziom dostępności i dostępności.

Oprócz wsparcia technicznego i administracyjnego do dyspozycji jest indywidualny opiekun klienta, który służy radą i pomocą. Menedżer wspiera Cię w stosowaniu sprawdzonych najlepszych praktyk w korzystaniu z narzędzia oraz - jeśli Twój zespół sobie tego życzy - w zarządzaniu projektami.

Nie musisz ograniczać się do wybranych dostawców

Równie łatwa jest migracja z self-hosted Redmine do cloud-hosted Redmine i odwrotnie, jeśli Twoja organizacja tego potrzebuje, ale tylko dla standardowego Redmine i wybranych dostawców hostingu Redmine, takich jak RedmineUP czy Planio. Ponieważ oferują Redmine, który jest tylko rozszerzony o wtyczki i motywy, wentyl bezpieczeństwa, który zapewnia elastyczność organizacji, jest utrzymywany.

Nierzadko brak takiej ukrytej opcji można zauważyć u niektórych dostawców Redmine SaaS, takich jak Easy Redmine. Dzieje się tak dlatego, że ich hosting używa zmodyfikowanego rdzenia Redmine. Jeśli przejdziesz ze standardowego systemu na Easy Redmine, twoja firma jest zamknięta w widelcu Redmine i musiałaby pozostać na ich platformie na zawsze, ponieważ nie ma kompatybilności z rdzeniem Redmine. Dlatego sprawdź, czy Twój hosting Redmine oferuje taką opcję.

Decyzja o migracji do chmury

Przejście z istniejącego systemu na nowy nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli stary system nadal działa. Ale to tak, jakby przesiąść się ze starego samochodu, którego jest się właścicielem, do nowego, leasingowanego.

Rezygnacja z własności i historii wydaje się trudna, ale zyskuje się bezpieczeństwo i komfort, a na dodatek całym utrzymaniem zajmują się dostawcy usług leasingowych.

Ponadto ludzie wybierają usługi w chmurze, takie jak Netflix i Spotify, ponieważ są one bardziej konfigurowalne, łatwiejsze w użyciu i mają lepsze doświadczenia z usługami cyfrowymi.

Jak przygotować się do migracji do chmury Redmine?

1. Wybierz hosting Redmine w chmurze według swoich potrzeb

Potrzeby każdej organizacji są nieco inne. Dlatego najpierw należy usiąść z zespołem i interesariuszami i zrobić listę kryteriów, które pomogą w wyborze.

Jest tylko garstka sprawdzonych dostawców hostingu Redmine, więc wybór nie powinien być zbyt trudny ani czasochłonny.

Najprostszym sposobem jest stworzenie kont testowych i odzwierciedlenie typowego projektu z najczęstszymi zadaniami. Zaproś kilku użytkowników i przetestuj zarówno wydajność instancji Redmine, jak i współpracę z zespołem dostawcy.

2. Przygotuj kopię zapasową bazy danych - zrzut bazy danych Twojego self-hosted Redmine.

Dostawca usług w chmurze Redmine potrzebuje kopii zapasowej Twojej bazy danych Redmine wraz z załącznikami, aby przesłać ją do hostowanej instancji.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Proces jest prosty i wymaga od administratora systemu postępowania według dobrze udokumentowanych instrukcji.

Kroki eksportu kopii zapasowej bazy danych Redmine oraz eksportu plików Redmine zostały opisane na blogu RedmineUP. Możesz również przeczytać Instrukcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania Redmine, aby uzyskać więcej szczegółów.

3. Podpisz umowy o poufności i umowy o poziomie usług z dostawcą hostingu Redmine.

Podczas gdy małe i średnie firmy mogą z dnia na dzień rozpocząć migrację do chmury, klienci korporacyjni potrzebują fundamentu dla udanej adopcji chmury.

Wszystkie strony muszą mieć pewność, że warunki są jasne i że firma może polegać na oprogramowaniu open source tak samo jak na komercyjnym oprogramowaniu dla przedsiębiorstw, a Redmine nie jest inny.

Dlatego przed udostępnieniem systemu osobom trzecim zwyczajowo podpisuje się umowę o poufności, aby zapewnić ochronę danych i prywatności użytkowników. A przed zobowiązaniem się do migracji, upewnij się, że podpisujesz umowę o poziomie usług, aby dostawca spełniał standardy wsparcia.

4. Utwórz bezpłatne konto próbne

Nie musisz podejmować długoterminowych zobowiązań, co jest wielką zaletą Cloud Redmine. Rozpoczęcie od konta próbnego to świetny sposób na rozpoczęcie projektu migracji. A potem można płacić w miarę upływu czasu. Pomaga to również utrzymać przepływy pieniężne w firmie w optymalnym stanie. Ponieważ regularnie płacisz tylko miesięcznie.

5. Rezerwacja weekendu na migrację danych

Najlepszym czasem na import danych do instancji w chmurze jest weekend. Jak łatwo się domyślić, wynika to z tego, że nikt nie korzysta wtedy z systemu. Nie ma ryzyka przegapienia ostatniej aktualizacji. Również obciążenie serwerów i infrastruktury jest wtedy minimalne.

6. Testy akceptacyjne użytkowników

Projekty migracji oprogramowania, takie jak migracja Redmine, są realizowane przez ekspertów według sprawdzonych zasad. Każdy zdefiniowany krok jest nadzorowany przez specjalistę, który dokładnie monitoruje system i jego prawidłowe wykonanie.

Ponadto do Państwa dyspozycji jest osobisty account manager, który będzie informował i wspierał Państwa podczas ostatecznego audytu. Twój zespół musi sprawdzić, czy wszystkie dane, załączniki i ustawienia zostały prawidłowo przeniesione. Następnie podłącz wszystkie zewnętrzne usługi, takie jak GitHub za pośrednictwem interfejsu API, zaktualizuj swoje hasła i ciesz się spokojem.

Migracja Redmine do chmury w pigułce

Najważniejszą decyzją jest to, co stanowi wartość dla Twojej firmy: czy chcesz mieć fizyczny dostęp do serwera, nawet jeśli oznacza to większe ryzyko, zasoby, niebezpieczeństwo i potencjalne problemy? Czy też jesteś skłonny zrezygnować z części kontroli w zamian za lepszą wydajność, więcej opcji dostosowywania, łatwość obsługi i niższe koszty?

Kiedy wybierzesz rozwiązanie Redmine SaaS w chmurze, nieuchronnie będziesz mógł lepiej skupić się na swoich podstawowych projektach. Nie musisz nurkować w nieznane.

Aby zacząć, załóż darmowe konto w chmurze. Wypróbuj go przez 15 dni i sprawdź, czy odpowiada Twoim potrzebom. Poproś o osobiste demo od sprawdzonego dostawcy hostingu Redmine i zobacz jak to pasuje. Porozmawiaj z ekspertami z RedmineUP, aby stworzyć plan działania i dać swojej firmie impuls, na który zasługuje.

zitec-team.jpg
Customer story

Zitec benefits greatly from your products, and they turned our Redmine into more than an issue-tracking system. We appreciate the way the support team handles our questions every time we’ve contacted them. You do a great job. The Zitec team confirms that

— Marius Balteanu, CIO

Related posts