Samodzielny hosting czy w chmurze? Którego Redmine'a wybrać?

 |  Apr 11, 23

self-hosted-vs-cloud-software-redmine.png

W dzisiejszym artykule chcemy pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie: Skąd wiesz, czy powinieneś hostować Redmine w chmurze, czy wdrożyć go na swoim serwerze, a w przypadku, gdy zdecydujesz się na instalację systemu w siedzibie, jak określić wymaganą konfigurację sprzętową? .

Zanim omówimy wybór odpowiedniej infrastruktury dla Twojego Redmine, zaczniemy od jednego prostego pytania: Czy jesteś gotowy do administrowania serwerem? Czy masz zespół lub osobę, która może się tym zająć?

Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, powinieneś wybrać Redmine z własnym hostingiem.

Jeśli nie, czy dlatego, że nie masz lub nie jesteś skłonny wydać zasobów, aby to zrobić, powinieneś przejść z hostowaną wersją Redmine. W tej opcji nie musisz się martwić o instalację, aktualizacje, konfigurację i administrację. Usługodawca zajmie się wszystkimi procesami za Ciebie. Tylko kilka firm na rynku świadczy taką usługę i my jesteśmy jedną z nich. Dzięki RedmineUP Cloud, hostowany Redmine ze wszystkimi naszymi wtyczkami za wygodną opłatę miesięczną. Jeśli jesteś zainteresowany, dowiedz się więcej o Chmurze tutaj lub podrzuć nam wiadomość.

Tak więc, decydujesz się na Redmine zainstalowany na Twoim serwerze - albo w Twojej fizycznej lokalizacji, w Twojej organizacji, lub wynajmując przestrzeń serwerową. Jeśli jest to Twoje pierwsze doświadczenie z Redmine lub próbujesz przenieść je na nowy poziom, będziesz miał kilka pytań w głowie. Zajmijmy się nimi po kolei.

1) Jakie elementy mają największy wpływ na wymaganą konfigurację serwera?

  • Najważniejsze: wtyczki, których zamierzasz używać. Od tego miejsca przejdziemy dalej
  • Ilość i waga plików, które przechowujesz - wpływa na miejsce na dysku twardym
  • Rozmiar bazy danych - wpływa na pamięć RAM
  • Liczba użytkowników nie ma wpływu na specyfikację

Dlaczego wtyczki? Ponieważ charakter każdego rozszerzenia jest inny. Na przykład plugin Agile jest lekki. Tak samo jest z wtyczką Helpdesk, ale jest jeden czynnik, o którym musisz pamiętać. Jak każda wtyczka, która obsługuje pocztę elektroniczną lub przechowuje pliki, pobiera wiadomości e-mail z załącznikami i przechowuje je na HDD w taki sam sposób, jak załączniki. Jeśli otrzymujesz wiele biletów lub często zawierają one załączniki lub obrazy, załóż, że potrzebowałbyś znacznie więcej pamięci masowej.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

2) Jaka jest minimalna konfiguracja sprzętowa do płynnego hostowania Redmine?

Jeśli chcesz zainstalować system na fizycznym serwerze, poniższa konfiguracja pozwoli Ci zainstalować i uruchomić Redmine również z pluginem Helpdesk.

  • Processor: Intel Celeron (min 300 MHz)
  • RAM: 1–2 GB RAM
  • HDD: 30–40 GB

Jeśli wynajmujesz serwer dla Redmine, to zanim wybierzesz usługodawcę, powinieneś dość dokładnie zbadać daną specyfikację serwerów. Przede wszystkim należy sprawdzić jaki system operacyjny będzie zainstalowany, jak często będzie aktualizowany itd. Następnie należy sprawdzić, czy otrzymamy dostęp root do swojej instancji, czy też będziemy musieli współpracować i koordynować każdą zmianę z administratorami dostawcy hostingu. Jeśli to drugie, to czas potrzebny na wdrożenie wszelkich zmian może się wydłużyć i spowodować dodatkowy stres. W przypadku prekonfigurowanego Redmine sprawdź, czy otrzymasz również prekonfigurowane bazy danych i serwery internetowe. Taka infrastruktura może być kluczowa dla prawidłowego działania niektórych wtyczek, ponieważ niektóre rozszerzenia działają tylko z serwerem WWW Apache. Inne wtyczki potrzebują specyficznych Rubinowych klejnotów, które wymagają dodania do systemu określonych pakietów. Jeśli chciałbyś dostosować swoje Redmine, powinieneś również wziąć pod uwagę, że niektóre natywne rozszerzenia Redmine i pakiety dev mogą również wymagać dodatkowych plików.

Jaką bazę danych wybrać dla Redmine?

Jest to kwestia osobistych preferencji. Niektórzy informatycy wolą MySQL, a inni PostgreSQL. Nie powiem Ci, która z nich jest lepsza lub wydajniejsza. Jeśli chcesz odkryć zauważalne różnice, odsyłam Cię do pełnego artykułu o różnicach między MySQL i PostgreSQL i Reddit discussion.

Jaką bazę danych wybrać dla Redmine?

Najłatwiejszy w użyciu byłby serwer Windows, ale dla celów administracyjnych za każdym razem, gdy musisz coś zaktualizować na Windowsie, musisz zaktualizować cały pakiet Bitnami Redmine. Na Linuksie lub OS X możesz zaktualizować tylko ten element, który wymaga aktualizacji, np. Ruby, Passenger, serwer WWW lub Baza danych. Każdy z nich jest oddzielony od pozostałych komponentów. W systemie Windows trzeba je uaktualnić wszystkie razem. Jest to też droższe i wolniejsze niż serwery oparte na Linuksie/Unixie.

Następnie mamy serwery linuksowe, z Ubuntu jako OS na czele. Jest to najbardziej przyjazna i intuicyjna instalacja Linuksa. Najbardziej zaawansowane instancje wymagają Centosa lub FreeBSD. Z nimi będziesz miał największą elastyczność dla efektywnej optymalizacji i zarządzania, ale będą one również wymagały doświadczonego administratora do obsługi systemu i procesów.

Technicznie rzecz biorąc, dlaczego Linux jest lepszy? Zużywa mniej miejsca na dysku, pamięci RAM i mocy procesora. Windows "zjada" średnio 1,5-2 razy więcej pamięci operacyjnej i mocy obliczeniowej.

3) Najczęstsze problemy sprzętowe z self-hosted Redmine. Gdzie szukać możliwych przyczyn i co może być rozwiązaniem?

Najczęstszym problemem jest zbyt wolne działanie Redmine.

Najpierw chcesz sprawdzić ewentualne problemy z siecią.

Jeśli wykluczysz problemy z połączeniem, przejrzyj listę procesów. Pokażą ci one, czy serwer jest przeciążony i ile pamięci RAM jest używane i przez jakie procesy. W większości przypadków jest to spowodowane tym, że Twoja baza danych zbytnio się rozrosła i wymaga dodatkowych zasobów obliczeniowych.

Pamięć masowa jest ostatnia na liście, ponieważ przypadki wyczerpania się miejsca są dość oczywiste: nie można zapisać plików lub załączników. Na dodatek Redmine poinformuje Cię o ostrzeżeniach i błędach bazy danych.

Druga część śledztwa to kopanie głębiej w systemie. Kopalnią złota, od której zaczynasz są Logi. W kolejności: zacznij od logów systemowych, a następnie sprawdź logi serwera WWW, logi wtyczek i logi baz danych.

Każda baza danych daje dość dokładne informacje na temat możliwych błędów i ich przyczyny.

Jeśli nie jesteś pewien, zanim zadzwonisz po pomoc, spróbuj wygooglować problem. Najprawdopodobniej ktoś już zmierzył się i rozwiązał podobną lub nawet taką samą sytuację i podzielił się swoim rozwiązaniem.

Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania, zawsze możesz skontaktować się z pomocą techniczną, czy to dla Twojego hostingu, czy też świadczonych usług lub twórcy wtyczek.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Bezpieczeństwo systemu

Niezbędne dla Twojego biznesu jest bezpieczeństwo Twoich danych i systemu.

Jeśli korzystasz z preinstalowanego Redmine lub hostujesz go na zewnętrznym serwerze, musisz być dwa razy bardziej czujny, ponieważ nie masz pełnej kontroli nad bezpieczeństwem sieci i serwera. Sprawdź, czy Twój usługodawca oferuje aktualizacje systemu i jak często są one wykonywane.

Jeśli Twój system jest zainstalowany na miejscu, jesteś w lepszej sytuacji, ponieważ możesz go chronić na wiele sposobów. Kontrolujesz i chronisz swoją sieć i jej bezpieczeństwo. Możesz osłonić swój serwer firewallami programowymi i sprzętowymi, a także innymi narzędziami, takimi jak dodatkowe szyfrowanie wewnętrzne czy kontrolery session border.

W każdym przypadku musisz mieć pewność, że używasz zarówno aktualnej wersji instancji Redmine, jak i wszystkich wtyczek, ponieważ ogranicza to ryzyko wykorzystania potencjalnej dziury w oprogramowaniu do włamania się do Twojego systemu i potencjalnego zaszkodzenia Twojej firmie.

Jeśli pracujesz dla wrażliwej branży, takiej jak bankowość, finanse czy medycyna, musisz spełniać skrupulatne regulacje i umowy dotyczące ochrony danych (np. GDPR). Każdy z wymienionych dostawców Redmine Cloud spełnia te wymagania i chroni dane klientów tak, jakby to były dane członków ich rodzin. Zajrzyj do oświadczenia o bezpieczeństwie RedmineUP, aby uzyskać więcej szczegółów.

Powiedz nam, którą opcję wolisz. Co sądzisz o hostowanej aplikacji Redmine?

b152-team.jpg
Customer story

We handle incoming requests faster and can track all activities. Your tool helped us when we scaled. It was smooth and natural.

— Sergey Muslaev, PM

Related posts