7 najlepszych praktyk zarządzania Redmine w 2021 roku - Przewodnik dla CTO

 |  Mar 23, 21

upgrade.png

Kto by pomyślał, że świat zostanie tak dotknięty przez kolejną pandemię, że zmieni ona cały paradygmat zarządzania projektami? Wiele firm na całym świecie musiało przenieść swój punkt ciężkości ze wzrostu na przetrwanie, wymagając skutecznych narzędzi do efektywnego i opłacalnego zarządzania projektami. Nawet ci, którzy odnieśli w tym czasie sukces, są świadomi zagrożeń i potrzebują niezawodnych narzędzi wspierających ich biznes.

Tutaj przedstawiamy najlepsze praktyki zarządzania Redmine, aby zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty i uzyskać jak najwięcej z systemu zarządzania projektami.

Aby uzyskać bezstronną opinię na temat najnowszych trendów i strategii Redmine oraz zrozumieć aktualne potrzeby rynku, przeprowadziliśmy wywiad z CTO Safebridge, Stephanosem Constantinou. safebridge.png

Powody, dla których Redmine jest używany

Sam Redmine jest narzędziem darmowym, co jest jednym z głównych powodów, dla których wiele firm z niego korzysta. Innym ważnym powodem jest to, że jest to open source, który oferuje niesamowitą elastyczność. Jest to ważne, jeśli potrzebujesz więcej niż standardowa funkcjonalność oferowana przez typowe platformy zarządzania projektami "as is".

Redmine oferuje również szeroki zakres funkcji i integracji, które mogą sprawić, że platforma zarządzania projektami stanie się kompletnym miejscem pracy.

Problemy związane z Redmine

Z drugiej strony Redmine nie jest łatwy w utrzymaniu, a nawet "proste" aktualizacje muszą być wykonywane przez profesjonalistę, co jest sporym wysiłkiem.

Problemy związane z Redmine

Z drugiej strony, utrzymanie Redmine nie jest łatwe, a nawet "proste" aktualizacje muszą być wykonane przez profesjonalistę, co jest sporym wysiłkiem.

Doprowadziło to do powstania trendu migracji Redmine do chmury i zwiększonego wykorzystania platform takich jak RedmineUP w celu uproszczenia procesu utrzymania i wyeliminowania ryzyka.

kanban.png

Innym problemem, który zgłasza wielu użytkowników, jest bardzo ubogi interfejs użytkownika, trudna krzywa uczenia się i wolniejsza prędkość w porównaniu z innymi rozwiązaniami, co nie jest zaskoczeniem w przypadku darmowego rozwiązania. Może wydawać się to nieistotne, ale interfejs użytkownika aplikacji do zarządzania projektami wpływa na produktywność całego zespołu. Niższa wydajność oznacza utratę pieniędzy.

Brakuje mu również pewnych funkcji, które są obecne w bardziej nowoczesnym oprogramowaniu.

"Jednym z największych problemów, jakie mieliśmy, był brak możliwości śledzenia parametrów jakościowych, z których pierwszym była szybkość. Zależało nam również na narzędziu z łatwą w użyciu tablicą Kanban, lepszym zarządzaniem backlogiem i możliwością śledzenia kamieni milowych za pomocą graficznych reprezentacji.". Stephanosem Constantinou

Jak rozwiązuje się te problemy? Najważniejszy trend

Przełomem w rozwiązaniu większości problemów i uzyskaniu wszystkich korzyści jest możliwość migracji swojego Redmine do chmury

Rozwiązania hostingowe w chmurze dostarczane przez strony trzecie pomagają:

  • Łatwa instalacja i aktualizacja Redmine;
  • Poprawić prędkość;
  • Znacząco poprawić bezpieczeństwo;
  • Uzyskaj wsparcie techniczne niedostępne dla zwykłego Redmine;
  • Poprawić szybko interfejs;
  • Szybko ulepszaj interfejs za pomocą wybranych przez siebie motywów i wtyczek.

Wszystko to jest często dostępne w bardzo rozsądnej cenie, zwłaszcza w porównaniu z kosztami zatrudnienia profesjonalisty do utrzymania systemu Redmine, lub nawet płacenia freelancerowi za wykonanie zwykłych zadań. Po zsumowaniu kosztów, które nie są tracone z powodu problemów z UX i bezpieczeństwem, zalety rozwiązania w chmurze stają się oczywiste.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

"Przenosimy całą naszą wewnętrzną infrastrukturę do chmury. Chcemy mieć solidną infrastrukturę, mniej administracji przy konfiguracji oprogramowania, kopii zapasowych, zawsze aktualny SaaS i niższe koszty.". Stephanosem Constantinou

Jak możesz poprawić swoje doświadczenie z Redmine w 2021 r.

Teraz, gdy wiemy, jak poprawić podstawową wydajność swojego Redmine za pomocą technologii chmurowych, przyjrzyjmy się najnowszym trendom i najlepszym praktykom na rok 2021, które możesz wykorzystać do dalszej poprawy swojego Redmine i jego wydajności.

1. zarządzanie wtyczkami i ich aktualizacja

upgrade.png

Wtyczki są niezbędną częścią twojego doświadczenia w Redmine, jeśli chcesz wprowadzić poprawki. I są szanse, że tak będzie.

Zwykle Redmine nie jest łatwy w instalacji i aktualizacji wtyczek. Jak wspomniano powyżej, potrzebujesz specjalisty, który zajmie się utrzymaniem platformy do zarządzania projektami, co stanowi dodatkowy koszt. Jeśli w firmie nie ma nikogo, kto specjalizuje się w Redmine i zna wszystkie tajniki, to dla twojego zespołu będzie niewygodne instalowanie i aktualizowanie wtyczek za każdym razem.

Jeśli korzystasz z dobrej usługi hostingowej w chmurze, nie musisz się o to martwić. W zależności od platformy mogą być różne warunki, ale z RedmineUP DevOps zajmuje się tym za Ciebie. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze.

2. Ochrona danych i prywatności

Jedną z podstawowych zasad niezawodnej i skutecznej aplikacji do zarządzania oprogramowaniem jest zachowanie bezpieczeństwa informacji. Wybierz platformę hostingową w chmurze, która wykorzystuje aktualne protokoły szyfrowania danych TLS/SSL, które uniemożliwiają potencjalnym intruzom podsłuchiwanie określonych ścieżek połączeń.

Korzystając z profesjonalnego hostingu, takiego jak RedmineUP, pracujesz w oparciu o standard zarządzania bezpieczeństwem (ISO/IEC 27001:2013). Korzystasz z platformy zgodnej z GDPR, która spełnia wszystkie europejskie i amerykańskie przepisy dotyczące ochrony danych.

3. Active Directory Uwierzytelnianie LDAP

Jednym z najważniejszych aspektów zarządzania projektami jest uwierzytelnianie i autoryzacja dostępu.

Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) to protokół programowy, który zapewnia centralne uwierzytelnianie dostępu do określonych modułów projektu na każdym poziomie.

Nie jest on domyślnie zintegrowany z Redmine, ale RedmineUP jest dostarczany z LDAP, co ułatwia CTO i CIO przechowywanie i pobieranie poświadczeń oraz zarządzanie pojedynczym logowaniem w celu uzyskania dostępu do baz danych LDAP.

Minusem darmowej wersji Redmine jest to, że nie ma ona wbudowanego Azure Active Directory. RedmineUP oparty na chmurze ma wbudowany SAML i może skonfigurować Azure AD jako katalog użytkowników poprzez proste podejście krok po kroku.

4. Samoaktualizacja Redmine

Podobnie jak inne oprogramowanie do zarządzania projektami, Redmine wymaga regularnych aktualizacji przez cały rok. Na przykład najnowsza wersja to Redmine 4.2. Jednocześnie z aktualizacją wersji należy również zaktualizować wszystkie wtyczki.

Nie ma potrzeby, aby dedykowana osoba DevOps płynnie wdrażała aktualizacje i konfigurowała wyzwalacze, gdy Twój hosting w chmurze może to obsłużyć. Dzięki hostingowi w chmurze RedmineUp wszystko to może być wykonane bezproblemowo na Twoje życzenie.

5. mniejszy czas przestoju

Dla właścicieli produktów SaaS przestoje na poziomie nawet 5% nie są do utrzymania. Jeśli regularnie aktualizujesz swój nie-chmurowy Redmine, możesz doświadczyć godzin przestoju z różnych powodów, np. ponieważ musisz również zaktualizować Ruby-on-Rails lub z powodu konfliktów wersji między oprogramowaniem.

W RedmineUP infrastruktura oparta na chmurze, szczycimy się dostarczaniem 99,8% uptime, zapewniając jednocześnie gwarancję prawną w postaci SLA. RedmineUP przypisuje do każdego ze swoich kont w chmurze dedykowanego Customer Success Managera, którego główną rolą jest zapewnienie utrzymania połączeń.

6. Rentowny model biznesowy

Korzystanie z Redmine z usługą hostingową w chmurze może być bardzo opłacalne, ponieważ płacisz w miarę używania. Zamiast martwić się o zarządzanie serwerami na miejscu, wszystko co musisz zrobić to zarejestrować się i zapłacić za usługi, które chcesz.

Migrate to secure hosting

Don't waste your time on Redmine maintenance. Hire experts and focus on your projects

Otrzymujesz wszystkie korzyści, takie jak regularne aktualizacje, dodatkowe moduły i integracje oraz instalację wtyczek, za bardzo przystępną opłatę miesięczną.

Oczywiście, od 69 do 299 dolarów miesięcznie (na przykładzie RedmineUp) to zdecydowanie mniej niż to, co zapłacilibyśmy za własne serwery i pracę DevOps.

7. 24/7 wsparcie klienta przez ekspertów

Niespodziewane rzeczy się zdarzają, a czasem zdarzają się w nocy lub w weekendy. Gdy coś nie działa, nie zawsze można czekać do poniedziałku lub spędzać godziny na szukaniu rozwiązania.

Dzięki całodobowemu wsparciu RedmineUp możesz mieć pewność, że Twoje problemy zostaną rozwiązane w ciągu kilku godzin.

"Jako CTO zawsze szukam narzędzi, które pomogą mi sprawnie zarządzać projektami bez konieczności wydawania przez firmę dużych pieniędzy. Po kilku badaniach natknąłem się na RedmineUP i po usłyszeniu o świetnym interfejsie użytkownika, wyjątkowych usługach DevOps i przystępnych opłatach za usługi, natychmiast poszliśmy na to. Niektóre naprawdę fajne funkcje, takie jak zarządzanie retrospektywne, śledzenie czasu i kosztów, zarządzanie wymaganiami i łatwe dodawanie narzędzi do współpracy wyróżniają RedmineUP i to był powód, aby wypróbować go po raz pierwszy. Wygoda, wsparcie ze strony zespołu RedmineUP, funkcje, plany dostosowane do potrzeb... to wszystko sprawiło, że poczułem, że to był właściwy wybór." CTO Safebridge, Stephanosem Constantinou.

Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny i wymagania bezpieczeństwa, widzimy RedmineUP Cloud Hosting jako „idź po to".

Post-processing

Wykorzystanie usług hostingowych w chmurze dla Redmine stało się w ostatnich latach stabilnym trendem. Pomaga on wykorzystać wielkie zalety elastycznej platformy open source Redmine i wyeliminować jej wady, takie jak brak bezpieczeństwa, niska użyteczność i wysokie koszty utrzymania.

RedmineUp oferuje również dodatkowe funkcje i opcje dostosowywania, dba o wszystkie twoje wtyczki i aktualizacje, a także zapewnia całodobową ekspercką obsługę klienta, aby zapewnić, że twoja platforma zarządzania projektami działa tak wydajnie, jak to możliwe.

sql_view_image.jpg
Customer story

With new [Redmine] functionalities and RedmineUP help, we were able to operatively steamed up our processes

— SINDY LEE, ANALYSTS, SQL VIEW